Kralupská uzlařská regata je v televizi!

lukas.husek
Asociace

V neděli 14. února 2016 se uskutečnil jubilejní 20. ročník kralupské Uzlařské regaty – 58 účastníků představovalo nový rekord v účasti.

V základní části vázal uzly každý dvakrát a počítal se lepší čas – mezi nejmladšími zvítězila Adéla Buncová před Klárou Homolkovou a Lucií Gaškovou, v kategorii 11 - 14 let zvítězila Kateřina Popová před Hanou Pavlů a Klárou Buncovou. Mezi nejstaršími pak zvítězil Jan Vejrosta, který časem 18,83 získal i putovní pohár. Druhé místo obsadila Tereza Popová a třetí pak Zdeněk Vejrosta.

V uzlování poslepu zvítězil rovněž Jan Vejrosta. Vyřazovací závody vyhrála Kateřina Popová, která právě ve finálovém duelu vytvořila časem 20,62 vteřiny nový rekord kategorie 11-14 let.

Padla celá řada osobních rekordů a zejména u nejmladších účastníků byl vidět značný pokrok při vázání všech uzlů.

Uzlařskou regatu navštívila i Česká televize – program Déčko, která zde natáčela svůj dokument pro pořad pro děti a mládež.